ბათუმი(ანგისა)-ახალციხის მონაკვეთზე 8-9 სექტემბერს მოძრაობა დროებით შეიზღუდება
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი (ანგისა)-ახალციხის საავტომობილო გზის 143-ე კილომეტრზე წინა დღეებში მოსული ნალექის გამო, გზაზე არსებული წყალგამტარი მილი ამოივსო და ვერ ატარებს წყალს; მილის გაწმენდის ღონისძიებებასთან დაკავშირებით, აღნიშნულ მონაკვეთზე 2021 წლის 8 სექტემბრის 18:00 სთ-დან 9 სექტემბრის 08:00 სთ-მდე აიკრძალა ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა; ამ ეტაპისთვის, წყალგამტარი მილის გაწმენდა კვლავ მიმდინარეობს; აღნიშნულის გამო, საავტომობილო გზაზე კვლავ აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადართულია შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ადიგენი-უდე-არალის საავტომობილო გზაზე.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა ხორციელდება შსს-ს შესაბამისი რეგიონალური ქვედანაყოფების უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.

Traffic will be temporarily restricted on Batumi (Angisa) -Akhaltsikhe section on September 8-9
Due to the heavy rain on the km143 of the Batumi (Angisa) –Akhaltsikhe secondary road, the culvert on the road was filled and could not carry water. Due to the culvert cleaning measures, traffic for all types of vehicles was restricted on the mentioned section from 18:00 of September 8, 2021 to 08:00 of September 9, 2021. For this stage, the cleaning of culvert is still in progress. According to abovementioned, the movement of all types of vehicles on mentioned road is still restricted.
Traffic is diverted to Adigeni-Ude-Arali secondary road.
The movement in this mode is carried out under the direct supervision and coordination of the relevant regional subdivisions of the Ministry of Internal Affairs.