28 აგვისტოს ბათუმი-ახალციხის გზაზე ერთი საათით მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტთან გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში, შპს „ზიმო-7“ გეგმავს შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი-ახალციხის საავტომობილო გზის კმ57-კმ68 მონაკვეთზე, კლდის ფერდის ჩამოწმენდას (აფეთქებას მცირე მუხტებით).
სამუშაოთა წარმოების პროცესში, უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით, აღნიშნულ მონაკვეთზე, 2021 წლის 28 აგვისტოს 14:00 სთ-დან 15:00 სთ-მდე,  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ამ მონაკვეთზე შეიზღუდება.
სამუშაოების წარმოების პერიოდში, საავტომობილო გზის ჩაკეტვის ადგილებზე ორგანიზაციის მიერ, შესაბამისი საშუალებებით დაიფარება ინდივიდუალური დაპროექტების საგზაო ნიშნები და განთავსდება დროებითი მოძრაობის რეგულირების ტექნიკური საშუალებები.
ასევე, საჭიროების შემთხვევაში, სამუშაოთა წარმოების და ჩაკეტვის ადგილებზე, გამოყოფილი იქნებიან საჭირო რაოდენობის სპეც. ფორმით და ალმით სათანადოდ აღჭურვილი  თანამშრომლები, რომლებიც უზრუნველყოფენ საავტომობილო ტრანსპორტის ნაკადის რეგულირებას.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება შსს-ს შესაბამისი რეგიონალური ქვედანაყოფის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.
თიანეთი-ახმეტის გზაზე ახმეტის მონაკვეთის დასრულება მიმდინარე თვესაა დაგეგმილი, ხოლო დარჩენილ ნაწილზე გამოცხადდება სატენდერო პროცედურები.

Traffic on the Batumi-Akhaltsikhe road will be restricted for one hour on August 28
Within the framework of the agreement signed between the Roads Department of Georgia and „Zimo-7“ Ltd. Zimo 7 Ltd plans to clear the rocky slope (explosion with small charges) on the km57-km68 section of the Batumi-Akhaltsikhe secondary road.
During the works, in order to ensure safety, the traffic will be restricted on the mentioned section from 14:00 to 15:00 of August 28, 2021.
During the works, the road signs of individual design will be covered by the organization at the places of road closure by the organization and technical means of temporary traffic regulation will be placed.
Also, if necessary, there will be the required number of staff with special equipment and flags. They will regulate the flow of traffic in the locations of closing.
The movement under this regime will be carried out under the direct supervision and coordination of the relevant regional subdivision of the Ministry of Internal Affairs.