30 ივლისს 09:00 სთ-დან 10-15 წუთით თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 290-ე კმ-ზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია
21 ივლ, 2021 17:44:22
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ორგანიზებით მიმდინარეობს მრავალეროვნული სამხედრო სწავლება “Agile Spirit – 2021“, რომლის საშტაბო კომპონენტი ტარდება ქ. სენაკში მდებარე მე-2 ქვეითი ბრიგადის ბაზაზე. ხოლო, საველე სწავლება ახალციხის მუნიციპალიტეტში მდებარე ორფოლოს პოლიგონზე. სწავლების ფარგლებში, ზემოაღნიშნულ ლოკაციებზე დაგეგმილია მარათონის ჩატარება და საჭიროა საავტომობილო გზის ჩაკეტვა.
კერძოდ, 2021 წლის 30 ივლისს, 09:00 სთ-დან 10-15 წუთით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის (რუსეთის ფედერაციის საზღვარი) საავტომობილო გზის 290-ე კმ-ზე (ქ. სენაკი) იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.

Traffic restriction on July 30, 2021 from 9:00 to 10-15 minutes at km290 section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road
21 July, 2021 17:44:22
According to the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure, an International multinational military exercise organized by the Ministry of Defence of Georgia is in progress. The exercise takes place at II Infantry Brigade in Senaki, while the field training at Orpolo Military Polygon in Akhaltsikhe Municipality. During the training, a marathon is planned to be held in the abovementioned locations and the closure of the road is necessary.
Particularly, on July 30, 2021, from 9:00 to 10-15 minutes, traffic is restricted for all types of vehicles at km290 section of Tbilisi-Senaki-Leselidze (The border of the Russian Federation) international road.