29 მაისის 23:00 სთ-დან 30 მაისის 05:00 სთ-მდე სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის გზის კმ1-კმ57 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია
29 მაი, 2021 15:26:47
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქვეშეთი-კობის მაგისტრალური გზისა და 9 კმ-იანი გვირაბის მშენებლობის ფარგლებში, გვირაბის გასაჭრელად სპეციალურად დამზადებული TBM (Tunnel Boring Machine) დანადგარის ტრანსპორტირების მიზნით, 2021 წლის 29 მაისის 23:00 სთ-დან 30 მაისის 05:00 სთ-მდე, საერთაშორისო მნიშვნელობის სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის საავტომობილო გზის კმ1-კმ57 მონაკვეთზე იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
აღნიშნულ პერიოდში, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაირთვება საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის და სენაკი-ფოთი (ასაქცევი)-სარფის საავტომობილო გზებზე.

Traffic to be restricted at km1-km57 section of Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti road from 23:00 of 29 May to 05:00 of May 30
29 May, 2021 15:26:47
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, traffic to be restricted for all types of transport at km1-km57 section of Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti road from 23:00 of May 29 to 05:00 of May 29, 2021 due to transportation of the Tunnel Boring Machine – TBM, especially manufactured for tunnel boring under Kvesheti-Kobi Road and 9 km long Tunnel Construction Project.
During the mentioned period, traffic will be diverted to Tbilisi-Senaki-Leselidze and Senaki-Poti(detour)-Sarpi international roads.