საგარეჯო-უდაბნო-დავით გარეჯის მონასტრის გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგარეჯო-უდაბნო-დავით გარეჯის საავტომობილო გზის 15 კმ-მდე მონაკვეთის პროექტირება-რეაბილიტაციის სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი კახეთის რეგიონში, კერძოდ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მდებარეობს. იწყება საგარეჯოდან 12  კმ-ში და სოფელ უდაბნოს ტერიტორიაზე სრულდება. გზის კეთილმოწყობა მნიშვნელოვანია როგორც ადგილობრივი მოსახლეობისა და მომლოცველებისთვის, ისე ტურისტული თვალსაზრისითაც.
პროექტის ფარგლებში, დაზიანებული გზა სრულად რეაბილიტირდება, ჩატარდება მიწის სამუშაოები, მოეწყობა გზის საფუძველი, დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, შეკეთდება და მოეწყობა ახალი ხელოვნური ნაგებობები. ასევე, შემოიფარგლება გზის სავალი ნაწილი და დამონტაჟდება საგზაო ნიშნები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან 6.4 მილიონი ლარით ფინანსდება. სამუშაოები მიმდინარე წლის ზაფხულში დასრულდება.
მოვლა-შენახვის ფარგლებში იგეგმება დამატებით სამი კილომეტრის მოასფალტება, რაც უკვე სრულად მოაწესრიგებს დავით გარეჯამდე მისასვლელ გზას.
აღსანიშნავია, რომ გასულ წელს დასრულდა, საგარეჯო-უდაბნო-დავით გარეჯის მონასტრის საავტომობილო გზის 13.4 კმ-იანი მონაკვეთის (კმ36-კმ49) რეაბილიტაცია. რეაბილიტირებული მონაკვეთი, სოფელ უდაბნოს ტერიტორიაზე იწყება და დავით გარეჯის სამონასტრო კომპლექსთან სრულდება. სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან 6 მილიონი ლარით დაფინანსდა.

Rehabilitation of Sagarejo-Udabno-Davit Gareji Monastery road is actively progressing
The section to be rehabilitated is located in Kakheti region, namely in the territory of Sagarejo Municipality.  It starts in 12 km from Sagarejo and ends in the village of Udabno. Road improvement is important both for the locals and pilgrims, as well as in terms of tourism.
Within the framework of the project, the damaged road will be fully rehabilitated, earthworks will be carried out, road base will be arranged, asphalt-concrete pavement will be laid, artificial structures will be repaired and new ones will be arranged. Also, the delineation of the carriageway, and installation of road signs will be implemented.
The project is funded with 6.4 million GEL from the state budget. The works will be completed this summer.
As part of the maintenance, it is planned to pave an additional three kilometers, which will promote to complete improvement of the access road to David Gareji.
It should be mentioned that rehabilitation of 13.4 km section (km36-km49) of Sagarejo-Udabno-Davit Gareji Monastery Road was completed last year. The rehabilitated section starts from the territory of the village Udabno and ends near Davit Gareji Monastery Complex. The works were financed from the state budget with 6 million GEL.