2021 წლის ოქტომბრის თვემდე თბილისის შემოსავლელი საავტომობილო გზის 46-ე კმ-ზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა პერიოდულად შეიზღუდება
18 მაი, 2021 15:50:36
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი (ველი)-გაჩიანი-რუსთავის საავტომობილო გზის კმ4+174მ-ში გზაგამტარის სარეაბილიტაციო სამუშაოების წარმოებისთვის, საჭიროა საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისის შემოსავლელი საავტომობილო გზის 46-ე კმ-ზე საგზაო მოძრაობის ჩაკეტვა და მოძრაობის დროებით გადართვა შემოვლით გზაზე, სატრანსპორტო კვანძის გამოყენებით, რომელიც ისევ 46-ე კმ-ზე დაუბრუნდება საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისის შემოსავლელ საავტომობილო გზას.  სამუშაოების წარმოების დასრულების ვადად განსაზღვრულია 2021 წლის ოქტომბრის თვე.
სამუშაოთა წარმოების ადგილები (შეზღუდვის და გადართვის) განთავსდება მოძრაობის რეგულირების ტექნიკური საშუალებები. მშენებელი ორგანიზაცია უზრუნველყოს საჭირო რაოდენობის სპეც. ფორმითა და ალმით აღჭურვილი თანამშრომლების გამოყოფას, შეზღუდვის ადგილებში მოძრაობის დასარეგულირებლად.

Traffic will be periodically restricted at km 46 of Tbilisi Bypass Road until October 2021
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, road closure and temporary traffic diversion is necessary at km 46 of Tbilisi Bypass International road due to rehabilitation of the overpass located at km 4+km174 section of Tbilisi (Veli) -Gachiani-Rustavi secondary road. Traffic will be diverted to the bypass road by using the junction, which will also return to the km46 of Tbilisi Bypass International road. The deadline for completion of works is October 2021.
Work zone (restriction and switching locations) will be equipped with traffic management technical facilities. Construction Company will provide required number of employees properly equipped with special uniforms and flags at locations of traffic restriction to ensure regulation and management of traffic flows.