15 მაისის ჩათვლით სენაკი-ფოთი-სარფის გზაზე სამუშაოების წარმოების გამო გზის სავალი ნაწილი შევიწროვდება
28 აპრ, 2021 15:35:02
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის სენაკი-ფოთი (ასაქცევი)-სარფის საავტომობილო გზის კმ76+126 - კმ76+500 გამავალ მონაკვეთზე წყლის აცილების მიზნით საგზაო სამუშაოები მიმდინარეობს. სამუშაოების წარმოების პერიოდში, სავალი ნაწილი დროებით შევიწროვებულია ჯერ ერთ შემდეგ მეორე სამოძრაო ზოლზე.
აღნიშნული სამუშაოების წარმოების ბოლო ვადად განსაზღვრული იყო 2021 წლის 14 აპრილი თუმცა, პროექტში ცვლილებების გამო, მოხდა ხელშეკრულების ვადის გაგრძელება 15 მაისამდე და შესაბამისად, საჭიროა სამუშაოების გაგრძელება 2021 წლის 15 მაისის ჩათვლით.

Due to Works Senaki-Poti-Sarpi Carriageway to Be Narrowed on or before May 15
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, for the purpose of avoiding water, road works are ongoing at km76+km126-km76+500 section of Senaki-Poti-Sarpi international road. During the works, the carriageway of the road will be temporarily narrowed first at one and later on the other traffic lane.
The deadline for completion of the mentioned works has first been determined April 14, 2021, albeit due to amendments of the project, the contract terms has been prolonged on or before May 15, 2021.