9 მარტის 21:00 სთ-დან 10 მარტის 06:00 სთ-მდე ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძიდან გეგუთის სატრანსპორტო კვანძამდე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდება
09 მარ, 2021 15:51:55
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, სამტრედიის მონაკვეთების 4-ზოლიან ავტომაგისტრალად მოდერნიზების მიმდინარე სამუშაოების პროექტის ფარგლებში, კომპანია „ბლექ სი გრუპის“ მიერ, 2021 წლის 9-10 მარტს დაგეგმილია საერთაშორისო მნიშნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 223-ე კმ-ზე  სარკინიგზო გადასასვლელზე რკინა/ბეტონის კოჭების ტრანსპორტირების და მონტაჟის სამუშაოები, რისთვისაც აუცილებელია აღმოსავლეთიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტისათვის მოძრაობის ჩაკეტვა 216-ე კმ-ზე მდებარე ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძიდან, 228-ე კმ-ზე მდებარე გეგუთის სატრანსპორტო კვანძამდე. აღნიშნული მონაკვეთის ჩაკეტვა განხორციელდება 2021 წლის 9 მარტის 21:00 სთ-დან 10 მარტის 06:00 სთ-მდე პერიოდში (9 საათით). დროის აღნიშნულ პერიოდში აღმოსავლეთიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტი ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძის გამოყენებით, ნიკეას ქუჩის და ქ. ქუთაისის გავლით გადაადგილდება დასავლეთის მიმართულებით. ხოლო, დასავლეთიდან აღმოსავლეთის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტი გადაადგილდება არსებული სქემით.

Traffic will be restricted between Nakhshirghele and Geguti interchanges from 21:00 of Mach 9 until 06:00 a.m. of March 10
09 March, 2021 15:51:55
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, company Black Sea Group is planning transportation and installation of reinforced-concrete beams at km223 of railway crossing on 8-9 March 2021 under the Modernization Project of Tbilisi-Senaki-Leselidze into 4-lane Highway. Therefore, it is necessary to close traffic for vehicles moving from east to west between Nakhshirghele interchange located at km216 and Geguti Interchange located at km 228.
The mentioned section will be closed from 21:00 of March 9, 2021 until 06:00 a.m. of March 10, 2021 (9 hours). During this period, vehicles moving from east to west will use Nakhshirghele interchange, and passing through Nikea Street and Kutaisi city will drive towards west, while the existing scheme will be applied to the vehicles moving from west to east.
Traffic under the mentioned mode will be enforced under direct supervision and coordination of the Patrol Police.