ნაქერალას უღელტეხილზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის გადაადგილება მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვებითაა შესაძლებელი
07 მარ, 2021 09:32:04
ინტენსიური თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ39-კმ62 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic for light vehicles at Nakerala Pass is permissible by application of anti-skid chains
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow, traffic at km39-km62 (Nakerala pass) section of Kutaisi (Motsameta)-Tkibuli-Ambrolauri secondary road is restricted for trailers and semi-trailers, while the movement for other vehicles is permissible by application of anti-skid chains.   Movement for vehicles with two or more driving axles is free.