ქობულეთის შემოვლითი გზის გარკვეულ მონაკვეთზე გზის სავალი ნაწილი დროებით შევიწროვდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტთან გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე შპს „როუდ ქონსთრაქშენი“, იმერეთის და აჭარის რეგიონში საავტომობილო გზებზე არსებული საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების გასაუმჯობესებელი სამუშაოების ფარგლებში, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქობულეთის შემოვლითი საავტომობილო გზის კმ10-კმ13 და კმ31 მონაკვეთებზე,  აწარმოებს ცხოველების დამცავი ლითონის მესერის (ღობის) მოწყობის სამუშაოებს.
სამუშაოების წარმოების პერიოდში, ზემოაღნიშნულ საავტომობილო გზაზე, სავალი ნაწილი დროებით შევიწროვებულია ჯერ ერთ შემდეგ მეორე სამოძრაო მხარეს.
აღნიშნული სამუშაოების დასრულების ვადად განსაზღვრული იყო 2021 წლის 28 თებერვალი. თუმცა, ტექნიკური მიზეზების გამო, სამუშაოების დასრულება ვერ მოხერხდა ამ ვადაში და შესაბამისად, საჭიროა მისი გაგრძელება 2021 წლის 31 მარტის ჩათვლით.

The carriageway will be temporarily narrowed on some sections of the Kobuleti bypass road
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, based on the agreement signed with the Roads Department of Georgia, Road Construction Ltd. is being constructing wildlife barrier steel fencing at km10-km13 and km13 sections of Kobuleti bypass road within the scope of road traffic safety improvement works in Imereti and Adjara regions.
During the work execution, carriageway of the mentioned road will be temporarily narrowed first at one traffic lane and then at another.
The deadline for works completion was February 28, 2021. However, due to technical reasons, the works could not be completed within this timeline and therefore it is necessary to extend the time until March 31, 2021 (including).