დარიალის საბაჟო გამშვები პუნქტიდან-ლარსამდე მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძარობა აკრძალულია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის დარიალის საბაჟო გამშვები პუნქტიდან-ლარსამდე (ნეიტრალური ტერიტორია) მონაკვეთზე, ზვავსაშიშროების საფრთხის დონე მაღალია, რის გამოც აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ამავე საავტომობილო გზის კმ93-კმ135 გუდაური(ფოსტა)-დარიალის საბაჟო გამშვებ პუნქტამდე  მონაკვეთზე აკრძალულია  მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით.

Traffic restricted at the section between Dariali Customs Checkpoint and Larsi
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and National Environmental Agency, level of avalanche danger is high at Dariali Customs Checkpoint- Larsi (neutral territory) section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road, therefore traffic at mentioned section is restricted for all types of transport.
Traffic at km93-km135 Gudauri(Posta)- Dariali Customs checkpoint section is restricted for trailers and semi-trailers, while the movement is free for other vehicles.
According to the National Environmental Agency, traffic at Mleta-Gudauri and Gudauri(Posta)-Kobi sections is allowed in nonstop mode.
According to National Environment Agency, traffic at Gudauri(Posta)-Kobi section is allowed only through avalanche galleries. Mentioned traffic mode will be enforced under direct supervision and coordination of the Patrol Police.