6 თებერვლის 07:00 სთ-დან 12:00 სთ-მდე გორის გვირაბში სენაკი-თბილისის მიმართულებაზე მოძრაობა შეიზღუდება
05 თებ, 2021 18:27:58
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით,
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 88-ე კმ-ზე მდებარე გორის საავტომობილო გვირაბში, კომპანია ,,აქარ იჩ ვედიშ ტიჯარედ ლიმიტედ შირქეთი“ გეგმავს ჭერზე შეკიდული სავენტილაციო დანადგარის მონტაჟს. რის გამოც,  2021 წლის 6 თებერვლის 07:00 სთ-დან 12:00 სთ-მდე, გვირაბის სენაკი-თბილისის მიმართულებაზე იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთვება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გორის გვირაბების შემოსავლელ საავტომობილო გზაზე.

Traffic in the Direction of Senaki-Tbilisi of Gori Tunnel to be Restricted from 07:00 to 12:00 of Feb 6
05 February, 2021 18:27:58
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, the company – Akar Ic Vedish Tijared Limited Shirket - plans the installation of a ventilation device suspended from the ceiling at the Gori tunnel located at km88 section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road. Due to that, traffic in the tunnel to the direction of Senaki-Tbilisi will be restricted for all transport means from 07:00 to 12:00 of Feb 6.