ბახმაროდან დამსვენებლების გამოსაყვანად გზის გაწმენდითი სამუშაოები დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ბახმაროში ჩარჩენილი დამსვენებლების გამოსაყვანად, ბახმარომდე მისასვლელი გზა გაიწმინდა, ამ დროისთვის ყველა მათგანს შეუძლია კურორტის უსაფრთხოდ დატოვება.
შეგახსებნებთ, რომ, რთული მეტეოროლოგიური პირობების (თოვა და ლიპყინული) გამო, კვლავ აკრძალულია შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩოხატაური-ბახმაროს საავტომობილო გზის კმ34-კმ53 (ჩხაკაურა-ბახმაროს) მონაკვეთზე, ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა მიმდინარე წლის 18 ნოემბრიდან. გზის ამ მონაკვეთზე შეზღუდვა, გასული წლების მსგავსად, სეზონურად მოქმედებს და აკრძალვა გაუქმდება გაზაფზულზე, ამინდის ცვალებადობის მიხედვით. გზის გაწმენდა იმ  ადამიანების დასახმარებლად გახდა საჭირო, რომლებიც აკრძალვის მიუხედავად, ბოლო დღეების განმავლობაში, ბახმაროს ტერიტორიაზე შევიდნენ.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი მოუწოდებს დამსვენებლებს და ტურისტებს,  მათივე უსაფრთხოების მიზნით გაითვალისწინონ გზებზე დაწესებული შეზღუდვები და დამეორჩილონ აკრძალვას,  რათა თავიდან იქნას აცილებული მოსალოდნელი გართულებები.

Road cleaning works completed in Bakhmaro to evacuate holidaymakers
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Bakhmaro access road has been cleaned to evacuate visitors, and for now all of them can safely leave the resort.
We would like to remind you that due to adverse weather conditions (snow and glaze ice), traffic has been still restricted at km34-km53 (Chkhakaura-Bakhmaro) section of Chokhatauri-Bakhmaro secondary road for all transport means since November 18, 2020.  Like the previous years, season-related restrictions are imposed on this road section, and restriction will be lifted in spring, depending upon the weather change. Cleaning of the road became necessary to help the people, who has entered the territory of Bakhmaro during the last days despite the restrictions.
Roads Department of Georgia calls for all visitors and tourists to comply with established restrictions and rules for the sake of their safety and security in order to avoid possible complications.