ხობის მუნიციპალიტეტში ცენტრალურ მაგისტრალზე 6.3 კმ-იანი მონაკვეთის შეკეთება მიმდინარეობს
საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზაზე 6.3 კმ-იანი (კმ298-კმ303 და კმ309-კმ310) მონაკვეთის პერიოდული შეკეთების სამუშაოები ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს. სარეაბილიტაციო გზა ხობის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე გადის.
პროექტის ფარგლებში, გზის სავალ ნაწილზე დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, მოეწყობა ადგილობრივ გზებთან მიერთებები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები. მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად, განხორციელდება გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა და საგზაო ნიშნების მოწყობა.

6.3 km Section of the Central Highway Under Repair in Khobi Municipality
Roads Department is actively conducting periodic maintenance works of 6.3km (km298-km303 and km309-km310) section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road. The section under rehabilitation passes through the territory of Khobi municipality.
The project envisages arrangement of asphalt-concrete pavement on the carriageway and junctions to local roads, as well as entrances to the yards of the population.  To ensure traffic safety, the carriageway will be marked and road signs will be arranged.