ჩოხატაური-ბახმაროს გზის 6.3 კმ-იანი მონაკვეთის შეკეთება დასრულდა
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის  ჩოხატაური-ბახმაროს საავტომობილო გზის 6.3  კმ-იანი (კმ 0-კმ 6,3) მონაკვეთის პერიოდული შეკეთების  სამუშაოები დასრულდა.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდა მიწის სამუშაოები, გზის სავალ ნაწილზე დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი და ადგილობრივ გზებთან მოეწყო მიერთებები. ასევე, განხორციელდა უსაფრთხოების გაუმჯობესების ღონისძიებები - გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა, გზის სავალი ნაწილის შემოფარგვლა და საგზაო ნიშნების მოწყობა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ  1 154 051  ლარი შეადგინა. სამუშაოები კომპანია "New Road"-მა შეასრულა.
ჩოხატაური-ბახმაროს გზა, კურორტ ბახმარომდე მიდის და აღნიშული გზის გამართულად ფუნქციონირებას დიდი მნიშვნელობა აქვს რეგიონის განვითარებისა და ტურისტული პოტენციალის სრულად გამოყენების კუთხით.

12 October, 2020 12:07:02
Periodic maintenance of 6.3 km long Chokhatauri-Bakhmaro road (km0-km6,3) has been completed. Earthworks have been carried out, asphalt-concrete pavement has been laid on the carriageway, and junctions to the local roads have been arranged under the project. Road safety improvement measures, in particular, marking and delineation of the carriageway, installation of road signs have been implemented.
Project is financed from the state budget and its value is GEL 1 154 051.  Works were implemented by the company “New Road".
Chokhatauri road leads to Bakhmaro resort and the proper operation of this road has the great importance in terms of the region’s development and the full use of tourism potential.