წყალტუბოში 9 აპრილის და დედა ენის ქუჩების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ქუთაისი(წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის გზაზე 3 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. სარეაბილიტაციო  მონაკვეთი, ქ. წყალტუბოში გადის და 9 აპრილის და დედა ენის ქუჩების მონაკვეთს წარმოადგენს. აღნიშნული მონაკვეთი, ასევე ქ. წყალტუბოს შემოვლით გზად ითვლება.
არსებული გზის ასფალტ-ბეტონის საფარი მთლიანად ამორტიზირებული იყო, რაც ავტოტრანსპორტის გადაადგილებას ართულებდა.
პროქტის შესაბამისად, გზის სრული რეაბილიტაცია ხორციელდება. დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, რეაბილიტირდება ხელოვნური ნაგებობები და მოწესრიგდება საგზაო ინფრასტრუქტურა. პროექტის დასრულების შემდეგ კომფორტული გახდება აღნიშნულ მონაკვეთზე გადაადგილება.
სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 2 899 900 ლარია. პროექტის დასრულება მიმდინარე წლის ოქტომბერში იგეგმება.

Rehabilitation of 9 Aprili and Deda Ena streets are ongoing in Tskaltubo
Rehabilitation of 3 km long section of Kutaisi(Tskaltubo turn)-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili road is underway. The section to be rehabilitated is passing through the town of Tskaltubo and covers 9 Aprili and Deda Ena streets. This section is also considered as Tskaltubo bypass road.
Existing asphalt-concrete pavement was totally damaged, thus impeded traffic.
Project considers full rehabilitation of the road. Asphalt-concrete pavement shall be paved, structures shall be rehabilitated and road infrastructure shall be improved under the project. After completion of the project, movement on the mentioned road will become more comfortable.
Works are financed from the state budget and the value is GEL 2 899 900. Project completion is expected in October of the current year.