ქალაქ ზუგდიდის ქუჩების რეაბილიტაცია აქტიურად გრძელდება
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, მთავრობის განკარგულებით, ქალაქ ზუგდიდში ადგილობრივი მნიშვნელობის ქუჩების რეაბილიტაციას ახორციელებს. მათ შორის რეაბილიტაცია უტარდება ცენტრალურ ქუჩებს, სადაც მოძრაობის ინტენსივობა ყველაზე მაღალია, კერძოდ რეაბილიტაცია უტარდება სოხუმის ქუჩას, რუსთაველის ქუჩას აღმაშენებლისა და ლ. ბერიას ქუჩას, რომლის რეაბილიტაციას კომპანია „ნიუ როუდი“ ახორციელებს.
ზუგდიდის ქუჩების საავტომობილო გზის მონაკვეთები იმდენად ამორტიზებულია, რომ ფაქტობრივად აღარ არსებობს საავტომობილო გზის საფარი. ქუჩებზე გადაადგილება სირთულეებს ქმნის როგორც უნალექო ამინდში დამტვერიანების გამო, ისე  ნალექიანი ამინდების დროს, როდესაც მათზე გადაადგილება განსაკუთრებით რთულდება.
პრობლემის მოსაგვარებლად ზუგდიდში სრულად მოწესრიგდება საგზაო ინფრასტრუქტურა და საინიაღვრე სისტემები, გაკეთდება მიერთებები, მოეწყობა ადგილობრივი და ეზოში შესასვლელები, ბორდიურები და ტროტუარები.
მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტების ფარგლებში, ქალაქ ზუგდიდში ჯამში 47 ქუჩაზე მოწესრიგდება საგზაო ინფრასტრუქტურა. მათ შორის, რებილიტირდება ზუგდიდის ცენტრალური - შოთა რუსთაველის, სოხუმისა და  აღმაშენებელის ქუჩები.

11 August, 2020 10:12:03
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, under the order of the Georgian government is conducting rehabilitation works of secondary roads of the city of Zugdidi. Among them, rehabilitation is being carried out on the central streets, where the traffic intensity is the highest, in particular, Sokhumi Street, Rustaveli Street, Agmashenebeli Street and L. Beria Street, which is being rehabilitated by New Road Company.
The carriageways of the streets of Zugidi city were so much damaged that the road pavement actually did not exist. Moving on the streets creates difficulties both during rainless weather, due to dust and also during rainy weather, when movement becomes especially difficult.
In order to solve the problem, the road infrastructure and drainage systems in Zugdidi will be fully upgraded, junctions will be arranged, local and entrances to the yards, curbs and sidewalks will be arranged.
As part of the ongoing and planned projects, a total of 47 streets in Zugdidi will be rehabilitated. Among them, the central streets of Zugdidi - Shota Rustaveli, Sokhumi and Aghmashenebeli will be rehabilitated.