პიპილეთი-ცხმორი-ფსორი-ბაჯიხევის გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
მთავრობის განკარგულებით, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ადგილობრივი მნიშვნელობის პიპილეთი-ცხმორი-ფსორი-ბაჯიხევის საავტომობილო გზის რეაბილიტაციას ახორციელებს.  სარეაბილიტაციო გზა, ონის მინიციპალიტეტში მდებარეობს.
არსებული გზა ძლერ დაზიანებული და გრუნტის საფარით იყო წარმოდგენილი. ავტოტრანსპორტის უფსაფრთხო და კომფორტული გადაადგილებისთვის გზა სასწრაფოდ საჭიროებდა კაპიტალურ შეკეთებას. პრობლემის მოსაგვარებლად, პროექტის შესაბამისად, გათვალისწინებულია 11.5 კმ-იან მონაკვეთზე ბეტონის საფარის, სანიაღვრე სისტემისა და წყალგამტარი მილების მოწყობა, ასევე ხელოვური ნაგებობების რეაბილიტაცია.
პროექტი, სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 7 474 785 ლარია. სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წლის ბოლოს გეგმება.

Rehabilitation of Papileti-Tskhmori-Psori-Bajiskhevi road is progressing
Based on the Decree of Georgian Government, the Roads Department of Georgia implements rehabilitation of local Papileti-Tskhmori-Psori-Bajiskhevi road. The road to be rehabilitated is located in Oni Municipality.
The existing road was in poor condition and unsurfaced. The road required immediate capital repair to ensure safe and comfortable traffic. The design considers arrangement of 11.5 km concrete pavement, the drainage system, and culverts, also rehabilitation of structures in order to solve a problem.
The project is financed from the state budget and its value is GEL 7 474 785. Completion of works is expected at the end of the year.