ხულო-ზარზმის გზის რეკონსტრუქცია იწყება
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი(ანგისა)-ახალციხის საავტომობილო გზის ხულო-ზარზმის მონაკვეთის 5 კმ-მდე მონაკვეთის რეკონსტრუქცია იწყება. ტენდერში გამარჯვებულ კომპანია “მამისონთან“ ხელშეკრულება უკვე გაფორმდა. აღნიშნული მონაკვეთი დასახლებულ ტერიტორიაზე გადის და მის რეკონსტრუქციას განსაკუთრებით დიდი მნიშვნელობა აქვს ადგილობრივი მოსახლეობისთვის.
ხულო-ზარზმის გზის რეკონსტრუქციის ახალი ტენდერი, 2 ნაწილად გამოცხადდა.  5 კმ-მდე მონაკვეთს სახელმწიფო ბიუჯეტი აფინანსებს, ხოლო 42 კმ-იანიანი მონაკვეთი  კვლავ ქუვეითის ფონდის მიერ დაფინანსდება, რომლის ტენდერიც შერჩევა-შეფასების ეტაპზეა.
პროექტის ფარგლებში, ჯამში რეაბილიტირდება  47 კილომეტრიანი გზა და 7 ხიდი, დაიგება 2 ზოლიანი ასფალტ-ბეტონის საფარი.

Reconstruction of Khulo-Zarzma Commences
Reconstruction of over 5km Khulo-Zarzma section of Batumi (Angisa) – Akhaltsikhe secondary road commences. The contract has already been awarded to the tender winner company Mamisoni. This section passes through the populated area and its reconstruction is of particular importance to the local population.
The new tender for the reconstruction of Khulo-Zarzma road has been announced in two parts. Over 5km section is financed from the state budget, while 42km section will be still financed by Kuwait Fund, the tender of which is under selection-evaluation process.
In total, the project envisages rehabilitation of 47km road and 7bridges, pavement of two-lane asphalt-concrete road.
Implementation of the project will contribute to the tourists’ flow, which will bring new opportunities to local population.