ფონიჭალა-მარნეული-გუგუთის გზაზე 13 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი, ქვემო ქართლის რეგიონში, მარნეულის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. ფონიჭალა-მარნეული-გუგუთის საავტომობილო გზა, ბოლნისის გავლით უმოკლესი მანძილით აკავშირებს ამ რეგიონს სომხეთის ჩრდილო-დასავლეთ რეგიონთან, შესაბამისად ამ გზის გამართულად ფუნქციონირებას სატრანზიტო მიმოსვლის შეუფერხებლად განხორციელებისათვის დიდი მნიშვნელობა აქვს.
არსებული გზა დაზიანებული იყო და ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო და კომფორტული გადაადგილებსითვის საჭიროებდა სრულ რეაბილიტაციას. პროექტის შესაბამიისად გამხორციელდება გზის ტექნიკური პარამეტრების გაუმჯობესება, 3 ხიდის რეაბილიტაცია, ხელოვნური ნაგებობების რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქცია, საგზაო სამოსის მოწყობა და მოძრაობის უსაფრთხოებისათვის გზის თანამედროვე აღჭურვილობით უზრუნველყოფა. გზის რეაბილიტაცია  მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს რეგიონის ეკონომიკური პოტენციალის რაციონალურ გამოყენებას.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 13 399 999 ლარია. სამუშაოები წლის ბოლოს დასრულდება.

Rehabilitation of 13 km section of Ponichala-Marneuli-Guguti Road Progressing
The section to be rehabilitated is located in Kvemo Kartli region, Marneuli Municipality. Ponichala-Marneuli-Guguti road, by passing through Bolnisi, connects this region to the North-West region of Armenia at the shortest distance. Consequently, the proper functioning of this road is of great importance for the smooth implementation of transit traffic.
The existing road was damaged and full rehabilitation was needed to ensure safe and comfortable movement of vehicles. The project envisages upgrade of technical parameters of the road, rehabilitation of 3 bridges, rehabilitation-reconstruction of artificial structures, development of road pavement and arrangement of modern equipment for traffic safety. Road rehabilitation will significantly contribute to the rational use of the region’s economic potential.
The project, worth GEL 13, 399, 999 is funded from the state budget. The works are planned to be completed by the end of the current year.