კორონა ვირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით სამშენებლო ობიექტების მონიტორინგი გრძელდება
სამშენებლო ობიექტებზე, კორონა ვირუსის პრევენციისთვის აუცილებელი რეკომენდაციების შესრულების მონიტოინგი გრძელდება. საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ხელმძღვანელები, მონიტორინგის მიზნით, ხაშურის შემოვლთი გზის და რიკოთის საუღელტეხილო გზის ჩუმათელეთი-ხევის, ხევი-უბისას და უბისა-შორაპანის მონაკვეთებზე მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს და ვირუსის პრევენციისთვის აუცილებელი რეკომენდაციების დაცვის პროცესს გაეცნენ.
საქართველოში ახალი კორონავირუსის გავრცელების აღკვეთის მიზნით გასატარებელი ღონისძიებების დამტკიცების შესახებ, მთავრობის 181-ე დადგენილების შესაბამისად, წინასწარ მოწმდება და მონიტორინგი უტარდება სამშენებლო ობიექტებს იმის დასადგენად, თუ რამდენად არის ადგილებზე დაცული კორონა ვირუსის პრევენციისთვის აუცილებელი რეკომენდაციები.
სამშენებლო ობიექტებზე მონიტორინგი გაგრძელდება და უახლოეს მომავალში ყველა ის კომპანია, რომელიც სრულად გაითვალისწინებს საქართველოში ახალი კორონავირუსის გავრცელების აღკვეთის მიზნით გასატარებელ ღონისძიებებს სამუშაოებს ჩვეულ რეჟიმში გააგრძელებს.

Monitoring of Construction Sites Continues to Prevent Spread of COVID -19
Monitoring of implementation of the recommendations required to prevent spread of COVID-19 continues at construction sites. Officials of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia  carried out monitoring of ongoing construction works and became familiar with the process how the mandatory recommendations and precautions for virus spread are followed  during construction works at Khashuri bypass road and Chumateleti-Khevi, Khevi –Ubisa and Ubisa-Shorapani sections of Rikoti Pass road.
Pursuant to the Resolution №181 of the Government of Georgia on the Approval of Measures to be Implemented in connection with the Prevention of the Spread of the Novel Coronavirus in Georgia, construction sites are pre-inspected and monitored to determine whether the Corona virus prevention recommendations are in place.
Monitoring of construction sites continues and in the immediate future, all the companies which fully consider precautionary measures to be taken to prevent spread of the novel coronavirus in Georgia will continue work in the ordinary course.