დაფნარის სატრანსპორტო კვანძიდან ბაშის სატრანსპორტო კვანძამდე მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქუთაისის შემოვლითი გზა-სამტრედიის მონაკვეთების 4-ზოლიან ავტომაგისტრალად მოდერნიზებისთვის მიმდინარე სამუშაოების ფარგლებში საჭიროა, 2020 წლის 10 აპრილის 16:00 საათიდან, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 259-ე კმ-ზე არსებული დაფნარის სატრანსპორტო კვანძიდან, ამავე საავტომობილო გზის 248-ე კმ-ზე არსებულ ბაშის სატრანსპორტო კვანძამდე საავტომობილო მოძრაობის ჩაკეტვა, გარდა სამშენებლო სატრანსპორტო საშუალებებისათვის.
ჩაკეტვის პერიოდში, დასავლეთიდან-აღმოსავლეთის მიმართულებით მოძრავი სატრანსპორტო ნაკადი გადაერთვება, არსებული შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის (შ-204) თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ216 (ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძი)-ქუთაისი-სამტრედიას საავტომობილო გზაზე და დაფნარი-სამტრედია-ახალსოფელი და ბაშის სატრანსპორტო კვანძზე არსებული პანდუსი 2-ის გავლით განხორციელდება დაკავშირება თბილისის მიმართულებასთან.

Traffic to be Restricted from Dapnari Interchange to Bashi Interchange
According to the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, as part of the ongoing works for modernization of the Kutaisi bypass -Samtredia section as a 4-lane highway, traffic at Dapnari interchange placed at km259 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road to Bashi interchange placed at km248 of the same road, will be restricted for all means of transport, except for construction vehicles from 16:00 of April 10, 2020.
The traffic flowing from west to east will be switched on the existing km216 (Nakhshirgele interchange)-Kutaisi-Samtredia section of existed Tbilisi-Senaki-Leselidze secondary road (S-204) and by passing through ramp 2 of Dapnari-Samtredia-Akhalsopeli and Bashi interchange traffic will be conducted for connecting to Tbilisi.