სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის გზაზე 8 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საერთაშორისო მნიშვნელობის სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის საავტომობილო გზის 8 კმ-იანი (კმ6-კმ14) მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გურიის რეგიონში მდებარეობს. საერთაშორისო მნიშვნელობის სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის საავტომობილო გზამოძრაობის მაღალი ინტენსივობით გამოირჩევა, ამ გზით ხორციელდება ქვეყანაში შემოსული ძირითადი სატრანზიტო გადაზიდვები, შესაბამისად ამ მიმართულებით საგზაო ინფრასტრუქტურის  მოწესრიგებას ძალიან დიდი მნიშვნელობა აქვს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთზე, გზის საფარი დაზინებული იყო და სასწრაფოდ საჭიროებდა სრულ რეაბილიტაციას. რეაბილიტაციის პროექტით, გათვალისწინებულია, მიწის სამუშაოები, გზის სავალი ნაწილის ფრეზირება და ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგება, ხელოვნური ნაგებობების რეაბილიტაცია, ადგილობრივ გზებთან მიერთებებისა და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების მოწყობა. განხორციელდება გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა, საგზაო ნიშნების მოწყობისა და გზის სავალი ნაწილის შემოფარგვლის სამუშაოები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება  5 197 808 ლარია, სამუშაოები მიმდინარე წლის ბოლომდე დასრულდება.

27 March, 2020 11:23:59
Rehabilitation works of 8km (km6-km14) Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti international road are ongoing.
The section to be rehabilitated is placed in Guria region. Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti international road has high traffic intensity. The mentioned road serves to the major share of transit traffic. Consequently, upgrading road infrastructure at this section is of high importance.
Road pavement of the mentioned section was damaged and required urgent rehabilitation. The project envisages earthworks, trimming and asphalt-concrete pavement, rehabilitation of artificial structures, arrangement of junctions to local roads and entrances to residents’ yards. Road marking, traffic signs will be also developed.
The project, worth GEL 5 197 808 is funded from the state budget. The works will be completed by the end of the current year.