ირაკლი ქარსელაძე: ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელება ჩვეულ რეჟიმში გაგრძელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ირაკლი ქარსელაძემ, დღეს, შალვა რამიშვილის გადაცემაში „პოლიტიკური პოსტი“ ინფრასტრუქტურული სამუშაოების მიმდინარეობაზე და 2020 წლის პირველი კვარტლის ბიუჯეტის შესრულებაზე ისაუბრა.
როგორც ირაკლი ქარსელაძემ აღნიშნა, ახალი კორონა ვირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, პრემიერ მინისტრის ხელძღვანელობით მოქმედი უწყებათაშორისი საბჭოს დავალებისა და ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციიების შესაბამისად, ახალი კორონა ვირუსის პრევენციის მიზნით, ინფრასტრუქტურული სამუშაოები, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის ჩართულობით მიღებული რეკომენდაციების შესაბამისად მიმდინარეობს. მისი თქმით ინფრატსრუქტურული პროექტების განხორციელება ჩვეულ რეჟიმში გრძელდება და გამოცხადებულია ტენდერები არაერთი ახალი პროექტის დასაწყებად.
„რეკომენდაციების შესრულება საშუალებას მოგვცემს გავაგრძელოთ ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელება და მინიმუმამდე დავიყვანოთ ყველა შესაძლო რისკი. ამასთანავე უნდა აღვნიშნოთ, რომ მიუხედავად შექმნილი ვითარებისა 2020 წლის პირველი კვარტლის ბიუჯეტი გეგმის შესაბამისად შესრულდება “- განაცხადა ირაკლი ქარსელაძემ.

Implementation of infrastructure projects will continue in a general way –stated Irakli Karseladze
Today, First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Chairman of Roads Department, Irakli Karseladze talked about work progress and financial results for Q1 2020 at TV Show “Political Post” with Shalva Ramishvili.
As Irakli Karseladze noted projects are being implemented in compliance with the instructions of Interagency Coordination Council chaired by Prime-Minister and recommendations and guidelines of the Ministry of Health and also recommendations developed by involvement of National Center for Disease Control and Public Health of Georgia to prevent the spread of COVID-19 during infrastructure worksAccording to him, implementation of infrastructure projects are being pursued in a general way and biddings are announced for commencement of new projects
“Fulfillment of recommendations enables us to pursue infrastructure projects in a general way and minimize all possible risks. Herewith it should be mentioned that under the given circumstances, the budget of Q1 2020 will be performed according to the plan” – stated Irakli Karseladze.