მელე-ცანას მონაკვეთზე მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დიდთოვლობის და ზვავების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ135-კმ157 (ცანა-ლასდილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე საავტომობილო გზის კმ126-კმ135 (მელე-ცანა) მონაკვეთზე დასაშვებია მხოლოდ მაღალი გამავლობის (ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე) ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
საავტომობილო გზის კმ1-კმ126 (წყალტუბოს გადასახვევი-მელე) მონაკვეთზე  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.

Traffic is resumed for off-road vehicles at Mele-Tsana section
According to the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure, due to the heavy snow and snowslides, the traffic is restricted for all modes of transport on km 135-km137 (Tsana-Lasdili) section of Kutaisi (Tskaltubo turn) – Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road.
The movement is allowed only for off-road vehicles(with two or more main axis) on km 126-km135 (Mele-Tsana) section of the same road while the traffic is forbidden for the remaining modes of transport.