ლენტეხი-მელეს მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად,  ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ87-კმ126 (ლენტეხი-მელე) მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა.
ამ დროისთვის, თოვისა და ლიპყინულის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ87-კმ126 (ლენტეხი-მელე) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ამავე საავტომობილო გზის კმ1-კმ87 მონაკვეთზე (წყალტუბოს გადასახვევი-ლენტეხი) ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic resumed at Lentekhi-Mele road for light vehicles
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due conducted cleaning works, traffic resumed at km87-km126(Lentekhi-Mele) section of Kutaisi (Tskaltubo turn)-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road for light vehicles.
For the time being, due to snow and clear ice, traffic km87-km126(Lentekhi-Mele) section of Kutaisi (Tskaltubo turn)-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road is restricted for trailers,  semi-trailers and buses with more than 30 seats, while movement is free for other vehicles.