კალა-ლასდილის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით,  დიდთოვლობის და ზვავსაშიშროების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ171-კმ198 (კალა-ლასდილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვლისა და ლიპყინულის გამო, კმ30-კმ171 (ჯვარი-კალა) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Restrictions Imposed at Kala-Lasdili Road
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snowfall and avalanche hazard traffic at km171-km198 (Kala-Lasdili) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road is restricted for all means of transport.
Due to snow and glaze-ice, traffic at km30-km171 (Jvari-Kala) is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Movement for the remaining means of transport is permissible by application of antiskid chains. Movement is free for 4WD vehicles.