ლენტეხი-მელეს მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დიდთოვლობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ126-კმ157 (მელე-ლასდილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვისა და ლიპყინულის გამო, ამავე საავტომობილო გზის კმ89-კმ126 (ლენტეხი-მელე) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საავტომობილო გზის  კმ1-კმ89 (წყალტუბოს გადასახვევი-ლენტეხი) მონაკვეთებზე  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.

Restrictions Lifted for Light Vehicles at Lentekhi-Mele Section
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to snow shower, traffic at km126-km157 (Mele-Lasdili) section of Kutaisi (Tskaltubo turn)-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road, is restricted for all means of transport.
Movement of trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats is restricted at km89-km126 (Lentekhi-Mele) section of the same road, because of intensive snowfall and glaze-ice. Traffic is free for other means of transport.