ქუთაისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის გზის კმ37-კმ126 მონაკვეთზე მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია
04 თებ, 2020 12:27:28
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დიდთოვლობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ126-კმ157 მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვისა და ლიპყინულის გამო, ამავე საავტომობილო გზის კმ37-კმ126 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Restrictions Imposed for Trailers on km37-km126 section of Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili Road
04 February, 2020 12:27:28
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow traffic at km126-km157 section of Kutaisi (Tskaltubo turn)-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road  is restricted for all means of transport.
Due to intense snowfall and glaze-ice, traffic on a km37-km126 of that road is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Movement for the remaining transport means is allowed with anti-skid chains. Traffic is free for vehicles with two or more main axles.