ხაიში-უშგულის მონაკვეთზე გადაადგილება ჯაჭვებითაა შესაძლებელი
საქართველოს რეგიონული განვითრებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დიდთოვლობის და ზვავსაშიშროების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ186-კმ198 (უშგული-ლასდილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვლისა და ლიპყინულის გამო, კმ70-კმ186 (ხაიში-უშგული) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic at Khaishi-Ushguli section is allowed by application of anti-skid chains
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow and avalanche hazard, traffic at km186-km198 (Ushguli-Lasdili) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road is restricted for all types of transport.
Due to snow and glaze ice, traffic at km70-km186 (Khaishi-Ushguli) road section is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats, while movement for other vehicles is allowed only with application of anti-skid chains.  Traffic is free for tandem-drive vehicles.