ბაშის სატრანსპორტო კვანძიდან ახალსოფელის სატრანსპორტო კვანძამდე მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითრებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქუთაისის შემოვლითი გზის IV ლოტის მშენებლობის ფარგლებში, საჭიროა საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზაზე მდებარე ბაშის სატრანსპორტო კვანძიდან ახალსოფელის სატრანსპორტო კვანძამდე, ბეტონის დამგები მექანიზმის გადატანა. რის გამოც, 2020 წლის  22 იანვრის 22:00 სთ-დან 23 იანვრის 07:00 სთ-მდე აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
დროის აღნიშნულ პერიოდში, სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობა განხორციელდება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ216 (ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძი)-ქუთაისი-სამტრედიის საავტომობილო გზის და ახალსოფლის სატრანსპორტო კვანძის გავლით.

Traffic from Bashi interchange to Akhalsopeli interchange will be restricted
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, under construction of LOT IV of Kutaisi bypass road, it is necessary to move concrete-placing machine from Bashi interchange, located at Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, to the direction of Akhalsopeli interchange. Therefore, traffic will be restricted on mentioned section for all types of transport from 22:00 of January 22, 2020 until 07:00 of January 23, 2020.
During this time traffic will be conducted through Tbilisi-Senaki-Leselidze km216 (Nakhshirghele interchange) –Kutaisi-Samtredia secondary road and Akhalsopeli interchange.