14-15 დეკემბერს ხულო-ზარზმის მონაკვეთზე მოძრაობა დროებით შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითრაბისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ბათუმი(ანგისა)-ახალციხის საავტომობილო გზის ხულო - ზარზმის მონაკვეთის რეკონსტრუქციის ფარგლებში, დაგეგმილია, ბათუმი (ანგისა)-ახალციხის საავტომობილო გზის 86-ე კმ-ზე, სავალი ნაწილის გაფართოვების მიზნით, კლდის მასის ჩამონგრევა. სამუშაოთა წარმოების პროცესში, უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით, აღნიშნულ მონაკვეთზე, 2019 წლის 14 და 15 დეკემბერს, 10:00 სთ-დან 14:00 სთ-მდე, საჭიროა ავტოტრანსპორტის მოძრაობის ჩაკეტვა.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.

Temporary traffic restrictions to be imposed on Khulo-Zarzma road section on 14-15 December
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, under reconstruction of Khulo-Zarzma section of Batumi (Angisa) – Akhaltsikhe secondary road it is planned to demolish rock mass at km86 of Batumi (Angisa) – Akhaltsikhe road in order to widen the carriageway. For safety reasons during works execution, it is necessary to close the mentioned section from 10:00 until 14:00 on December 14-15, 2019.
Mentioned traffic mode will be enforced under direct supervision and coordination of the Patrol Police Department of Autonomous Republic of Adjara.