მესტია-უშგულის მონაკვეთზე გადაადგილება მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვებითაა შესაძლებელი
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დიდთოვლობის და ზვავსაშიშროების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ186-კმ198 (უშგული-ლასდილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვლის გამო, კმ138-კმ186 (მესტია-უშგული) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic at Mestia-Ushguli Section Permissible with Antiskid Chains
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to heavy snow and avalanche hazards, traffic at km186-km198 (Ushguli-Lasdili) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road is restricted for all means of transport.
Due to snow, movement at km138-km186 (Mestia-Ushguli) is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Traffic is free for the remaining transport means only by application of antiskid chains. Movement is free for two and more axle vehicles.