14 ნოემბერს 08:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე რიკოთის გვირაბში მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 143-ე კმ-ზე მდებარე რიკოთის საავტომობილო გვირაბში, პროფილაქტიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, 2019 წლის 14 ნოემბერს, 08:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე, იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობა განხორციელდება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის რიკოთის გვირაბის შემოსავლელ საავტომობილო გზაზე.
დროის ამ პერიოდში რიკოთის გვირაბის შემოსავლელ გზაზე, 2 სხვადასხვა ადგილას უზრუნველყოფილი იქნება საბუქსირე  მექანიზმების მორიგეობა.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით განხორციელდება.

Traffic at Rikoti Tunnel to be Restricted from 08:00 to 18:00 of November 14
On November 14, 2019, scheduled maintenance works will be conducted in Rikoti tunnel located at km143 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road. Due to that, traffic at the tunnel will be restricted for all transport means from 08:00 to 18:00 of November 14, reports Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
Traffic flow will be conducted at Rikoti tunnel bypass secondary road.
In this period, towing mechanisms will be provided on-call duty at two different locations along Rikoti tunnel bypass road.
Traffic movement with the mentioned mode will be conducted under direct supervision and coordination of the Patrol Police.