მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის გზაზე 3 ხიდის რეაბილიტაცია დასრულდა
საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზაზე 3 სახიდე გადასასვლელის რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაცია დასრულდა.
მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის 106-ე კმ-ზე, მდ. ბიდარაზე მდებარე სახიდე გადასასვლელს სარეკონსტრუქციო-სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩაუტარდა. არსებული ხიდი გასული საუკუნის 70-იან წლებში აშენდა და მას შემდეგ რეაბილიტაცია არ ჩატარებია. პროექტის ფარგლებში, ხიდის სრული რეკონსტრუქცია განხორციელდა. სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისმა ღირებულებამ 2.5 მილიონი ლარი შეადგინა.
აღნიშნულ გზაზე რეაბილიტაცია ჩაუტრადა კიდევ 2 ხიდს: მდინარე ქისტურაზე არსებულ ხიდს, რომლის ღირებულება  795 000 ლარია და მდინარე თერგზე არსებულ ხიდს, სადაც სამუშაოების ღირებულება 370 000 ლარს შეადგენს.
სამუშაოების დასრულების შემდეგ, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზაზე არსებულ ხიდებზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება გაცილებით უსაფრთხო და კომფორტული გახდა.

06 November, 2019 10:48:16
Rehabilitation-reconstruction works for three bridge crossings were completed at Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road.
A crossing bridge over Bidara river, placed at km106 of  Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road has been rehabilitated-reconstructed. The existing bridge was built in the 1970s and has not been rehabilitated since then. Within the framework of the project, the bridge was completely reconstructed. The works were financed from the state budget and amounted to GEL 2.5 million.
Two more bridges were rehabilitated at the mentioned road: a bridge over Kistura river, the cost of works amounted to GEL 795 000 and a bridge over Tergi river, worth GEL 370 000.
After the completion of the works, the transportation of vehicles on the bridges of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road became much safer and more comfortable