ხაშური-ახალციხე-ვალეს გზაზე 6 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია სრულდება
საერთაშორისო მნიშვნელობის ხაშური-ახალციხე-ვალეს საავტომობილო გზაზე 6 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დასრულების ეტაპზეა. სარეაბილიტაციო გზა ბორჯომის მუნიციპალიტეტში, დასახლებულ ტერიტორიაზე გადის.
არსებული გზის სავალი ნაწილი დაზიანებული და გაცვეთილი იყო, რაც მოძრაობის მაღალი ინტენსივობის მქონე გზაზე გადაადგილებას აფერხებდა. რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში, გაუმჯობესდა სავალი ნაწილის კონსტრუქცია და გზის შემადგენელი პარამეტრები, დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი და რეაბილიტირდა დაზიანებული ხელოვნური ნაგებობები. ავტოტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად და  გზაზე მძღოლთა სრულყოფილი ორიენტაციისათვის ეწყობა საგზაო ნიშნები და ხორციელდება გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისი ღირებულება 6 078 915 ლარია. სამუშაოები მიმდინარე წლის აპრილში დაიწყო და წლის ბოლომდე დასრულდება.

Rehabilitation of 6km Section of Khashuri-Akhaltsikhe-Vale Near Completion
Rehabilitation of 6km section of Khashuri-Akhaltsikhe-Vale is at the completion stage. A road to be rehabilitated passes through Borjomi municipality in the populated area.
The existing road was damaged and poor, which prevented high-intensity traffic. As part of the rehabilitation project, the structure of the carriageway and road parameters were improved, asphalt-concrete paved and damaged artificial structures were rehabilitated. Traffic signs are arranged and road markings are carried out to ensure road safety and the ideal orientation of drivers on the road.
Project worth GEL 6 078 915million is financed from the state budget. The works were commenced in April and will be completed until the end of the year.