სამტრედია-გრიგოლეთის მე-2 მონაკვეთზე გზის საფარის მოწყობა მიმდინარეობს
სამტრედია–გრიგოლეთის გზის 18.5 კილომეტრიანი მონაკვეთის (ლოტი 2) მშენებლობა აქტიურად  მიმდინარეობს, მონაკვეთზე არსებული პრობლემები, რომელიც ჯდენებს უკავშირდებოდა, უმეტესწილად აღმოფხვრილია და უკვე 16  კმ. გზა.
მიმდინარე სამუშოებს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე ადგილზე გაეცნო.
სამტრედია–გრიგოლეთის მე-2 მონაკვეთის მშენებლობის პროექტი 18.5 კილომეტრიანი 4 ზოლიანი ასფალტ–ბეტონის გზის, 16 სახიდე გადასასვლელის, მათ შორის 3 სატრანსპორტო კვანძის (გზაგამტარი), წყალგამტარი მილებისა და მიწისქვეშა გასასვლელების მშენებლობას ითვალისწინებს.
პროექტის მიზანია, ქვეყნის მასშტაბით ყველაზე მაღალი ინტენსივობის საერთაშორისო მნიშვნელობის გზაზე მზარდი სატრანსპორტო ნაკადების გამტარუნარიანობის, უსაფრთხო საავტომობილო მგზავრობისა და შეუფერხებელი სატრანზიტო მიმოსვლის უზრუნველყოფა.
სამტრედია-გრიგოლეთის საავტომობილო გზის მე-2 მონაკვეთი გურიის რეგიონში ქ. ლანჩხუთსა და ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფლებს: ჯაპანას, ქვიანს, ნიგოითსა და ქვემო შუხუთს გაივლის.
პროექტის  სახელშეკრულებო ღირებულება 254 მილიონ ლარს შეადგენს. სამუშაოებზე 400-მდე ადამიანია დასაქმებული.
სამუშაოები ასევე მიმდინარეობს, სამტრედია-გრიგოლეთის გზის პირველ და მეოთხე მონაკვეთებზე, ხოლო მესამე მონაკვეთზე სადაც ვალდებულებების შეუსრულებლობის გამო კონტრაქტორს ხელშეკრულება შეუწყდა, სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადების ბოლო ეტაპი მიმდინარეობს ტენდერის ხელახლა გამოსაცხადებლად.

Pavement Construction at Lot 2 of Samtredia-Grigoleti road is Progressing
Construction of 18.5 km long Samtredia-Grigoleti road (Lot 2) is actively progressing. Issues related to road settlement are mainly addressed and almost 16 km of road is constructed.
First Deputy Minister of MRDI, Chairman of Roads Department - Mr.  Irakli Karseladze personally inspected ongoing works on site.
Samtredia-Grigoleti (Lot 2) project envisages construction of 18.5 km 4-lane asphalt concrete road, 16 bridge crossings, including 3 road interchanges (viaducts), culverts and underpasses.
Project goal is to accommodate increasing traffic flows; ensure safe driving and uninterrupted traffic at international road of high intensity throughout the country.
Lot 2 of Samtredia-Grigoleti road will pass through Lanchkhuti city and the following villages of Lanchkhuti municipality: Japana, Kviani, Nigoiti and Kvemo Shukhuti.
Contractual value of this road section amounts to 254 MIO GEL. About 400 people are employed at works.
Works are ongoing at Lots I and IV of Samtredia-Grigoleti road, but at Lot III, whereon contract is terminated for default of the contractor, is the final stage for preparation of bidding documentation to retender it.