მუნიციპალიტეტებისთვის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება გრძელდება
იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთის რეგიონებში შემავალი მუნიციპალიტეტების წარმომდგენლებისთვის, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის საქმიანობის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება გრძელდება.
საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მიზნით, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელები მუნიციპალიტეტების წარმომადგენლებს, შეხვედრის მეორე დღეს გამოცდილებას უზიარებენ შემდეგი მიმართულებებით: კომუნიკაცია მოქალაქეებთან დასაავტომობილო გზების დეპარტამენტთან, განსახლება, საგზაო უსაფრთხოება, გარემოსდაცვითი საზოგადოებრივი მონიტორინგი, საჯარო შეხვედრები და საზოგადოების ჩართულობა გარემოს დაცვის ანგარიშის მომზადების ეტაპზე; საჩივრების მირების მექანიზმი.
შეხვედრის ბოლოს, უნიციპალიტეტების წარმოამდგენლებს საშუალება ჰქონდათ, დეპარტამენტის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებისთვის კითხვები დაესვათ და დეტალური პასუხები მიეღოთ.
საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების  მიზნით შეხვედრები უკვე ჩატარდა, სამცხე-ჯავახეთის, შიდა ქართლის, კახეთის, გურიის, აჭარის, მცხეთა-მთიანეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებისთვის. შემდეგი შეხვედრა, სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში შემავალი მუნიციპალიტეტებისთვის ჩატარდება.
ღონისძიება, „საქართველოს, მოლდოვასა და უკრაინას შორის რეგიონული განვითარების მიმართულებით თანამშრომლობის პლატფორმა““  პროგრამის ფარგლებში, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ), მხარდაჭერით ხორციელდება.

Sharing Best Practice with Municipalities Continues
Sharing best practice with municipalities of Imereti and Racha-Lechkhumi-Kvemo Svaneti regions continues.
For the purpose of best practice sharing, at the second day of the meeting, the heads of relevant structural units of the Department are sharing experience in the following directions: communication with residents and the Department, resettlement, road safety, social environmental monitoring and public meetings and public involvement in the preparation of environmental report, grievance acceptance mechanism.
At the end of the meeting, the participants had an opportunity to get irrefragable answer to all the questions of their interest.
Within best practice sharing, the meeting were already held at Samtskhe-Javakheti, Shida Kartli, Kakheti, Guria, Adjara, Mtskheta-Mtianeti and Kvemo Kartli regions. The next meeting will be held with the municipalities of Samegrelo-Zemo Svaneti region.
The goal of the meetings is to train all municipalities at procurement of infrastructure works, execution or monitoring of projects that in the future will positively affect the implementation of infrastructural projects, cooperation and the future development of public sector activities.
The event has been implemented with the support of the German Society for International Cooperation (GIZ) within the framework of the "Cooperation Platform for Regional Development between Georgia, Moldova and Ukraine" program.