აჭარისა და გურიის მუნიციპალიტეტებისთვის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება გრძელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, აჭარისა და გურიის რეგიონებში შემავალი მუნიციპალიტეტების წარმომდგენლებისთვის, გამოცდილების გაზიარება გრძელდება.
დღეს, შეხვედრაზე, საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მიზნით, დეპარტამენტის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებმა პრეზენტაციები წარადგინეს შემდეგ საკითხებზე: სამართლებრივი ტექნიკა (ხელშეკრულების გაფორმება); კომუნიკაცია მოქალაქეებთან და საავტომობილო გზების დეპარტამენტთან; განსახლება (აღიარებითი კომისია; მიწის ნაკვეთის იდენტურობის დადგენა);  გარემოსდაცვითი საზოგადოებრივი მონიტორინგი; საჯარო შეხვედრები და საზოგადოების ჩართულობა გარემოს დაცვის ანგარიშის მომზადების ეტაპზე და საჩივრების მიღების მექანიზმი.
შეხვედრების მიზანია მუნიციპალიტეტების გადამზადება ინფრასტრუქტურული სამუშაოების შესყიდვის, პროექტის განხორციელებისა თუ მონიტორინგის მიმართულებით, რაც მომავალში დადებითად აისახება ინფრასტრუქტურული პროექტების კიდევ უფრო ეფექტრუად განხორციელებაზე, ურთიერთ თანამშრომლობასა და ზოგადად, საჯარო სექტორის საქმიანობის სამომავლო განვითარებაზე.
ღონისძიება, „ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარება სამხრეთ კავკასიაში“  პროგრამის ფარგლებში, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ), მხარდაჭერით განხორციელდა.

Sharing Best Practice with Adjara and Guria Municipalities Continues
Employees of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia continue sharing experience with the representatives of municipalities including in Adjara and Guria regions.
Today, the heads of the relevant structural units of Roads Department shared best practice with the representatives of municipalities. Presentations were given in the following directions: legal techniques (contract execution), communication with citizens and the Roads Department, resettlement (admission committee, identification of land plots), environmental public monitoring, public meetings and public involvement in preparation of environmental report and grievance mechanism.
The goal of the meetings is to train all municipalities in procurement, implementation and monitoring of infrastructural works that in the future will positively effect on implementation of infrastructure projects, mutual cooperation and in general, future development of public sector activities.