კოდა–ფარცხისი-მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდას გზის 16 კმ-იანი მონაკვეთი რეაბილიტირდება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი-მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდას საავტომობილო გზის 16 კმ-იანი (კმ77-კმ92) მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ახორციელებს. მიმდინარე სამუშაოებს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე ადგილზე გაეცნო.
აღნიშნული მონაკვეთი დაზიანებული იყო და ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო და კომფორტული გადაადგილებისთვის სასწრაფოდ საჭიროებდა რეაბილიტაციას.
პრობლემის მოსაგვარებლად, პროექტის ფარგლებში რეაბილიტირდება 16 კმ-იანი გზა და მონაკვეთზე არსებული ხელოვნური ნაგებობები. მოეწყობა ტროტუარები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები. განხორციელდება საგზაო ნიშნების მოწყობისა და გზის ჰორიზონტალური მოწყობის სამუშაოები.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გაივლის მჭიდროდ დასახლებულ სოფლებს:  ტბეთი, სამება, განთიადი, საყდრიონი და აიაზმა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი სახელშეკრულებო ღირებულება 13 795 800 ლარია. სამუშაოები 2018 წლის ივლისში დაიწყო და 2019 წლის ნოემბერში დასრულდება.

16km long section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road is under rehabilitation
Roads Department of Georgian implements rehabilitation of  16km long section (km77-km92) of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda secondary road. Irakli Karseladze, First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department has inspected rehabilitation works on site.
Mentioned road section was damaged and required immediate rehabilitation for safe and comfortable traffic.
In order to address those problems 16 km long road section and structures located on this section are under rehabilitation. Project also considers arrangement of sidewalks and entrances to private yards, road signs and horizontal marking.
Section under rehabilitation passes through densely populated villages: Tbeti, Sameba, Gantiadi, Sakdrioni and Aiazma.
Project is financed from the state budget and its value is GEL 13 795 800. Works commenced in July 2018 and will be completed in November 2019.