გუფთა-ონის გზის 10 კმ-იანი მონაკვეთი რეაბილიტირდება
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, გუფთა-ონის გზის 10 კმ-იანი მონაკვეთის (კმ54 -კმ63) რეაბილიტაციას ახორციელებს.
გუფთა-ონის გზა  ონის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და სტრატეგიული მნიშვნელობისაა, რადგანაც ის წარმოადგენს კონფლიქტურ რეგიონთან დამაკავშირებელ გზას. აღნიშნული გზა, ასევე ერთადერთი გზაა მიმდებარე სოფლების მოსახლეობისთვის ონის მუნიციპალიტეტთან დასაკავშირებლად.
არსებული გზა ძლიერ დაზიანებული იყო და ავტოტრანსპორტი შეფერხებით გადაადგილდებოდა. გზის რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია: ახალი ასფალტ-ბეტონის საფარის, ტროტუარების, წყალგამტარი მილების, საყრდენი კედლების  და ავტოპავილიონების მოწყობა. ასევე უსაფართხოების გაუმჯობესების ღონისძიებები, კერძოდ: საგზაო ნიშნების, დამცავი ზღუდარების მოწყობა და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა.
ამ დროისთვის,  მიწის და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს მიმდინარეობს.
პროექტი, მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით, შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების რეაბილიტაციის III პროექტის (SLRP III) ფარგლებში ხორციელდება. სამუშაოების სახელშეკრულებო ღირებულება 6 488 890 ლარია.

Rehabilitation of 10 km long section of Gupta-Oni road is progressing
Gupta-Oni Secondary Road Rehabilitation Works km54 - km63 (L=10 km) are implemented by Roads Department of Georgia.
Gupta-Oni road is located in Oni municipality and has strategic importance as it is connected to one of the Georgia conflict regions. Mentioned road is also the only route to connect the settlement of adjacent villages with Oni Municipality.
Existing road is quite damaged and traffic is delayed. Road rehabilitation project considers construction of a new asphalt-concrete pavement, sidewalks, culverts, supporting walls and bus stop shelters. In addition, road safety improvement measures will be taken, in particular, road signs, safety barriers and marking of the carriageway would be provided.
Currently earthworks and arrangement of artificial structures are underway.
Project is financed by the World Bank and is implemented under the Third Secondary and Local Roads Project (SLRP III). Contractual price equals to GEL 6 488 890.