სოფ. ჰერეთისკართან მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის (აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ132-კმ134 მონაკვეთზე მდ. ალაზანზე წყლის დონემ დაიკლო და მაღალი გამავლობის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია. აღნიშნულ მონაკვეთზე, უსაფრთხოების მიზნით, მაღალი განმავლობის ავტოტრანსპორტი ორივე მიმართულებით მორიგეობით მოძრაობს.
შეგახსენებთ, რომ მდ. ალაზნის ადიდების შედეგად, გზის სავალ ნაწილზე გადმოვიდა უხვი რაოდენობით წყალი, რის გამოც, აღნიშნულ მონაკვეთზე ამ დრომდე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალული იყო.

Traffic towards Hereti village is resumed for off-road vehicles
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, water level in river Alazani reduced and traffic at km 132-km134 of Tbilisi-Bakurtsikhe-Lagodekhi (border of the Republic  of Azerbaijan ) international road is resumed for off-road vehicles, but for other transport is restricted.  For safety reasons, off-road vehicles move alternately on both directions.
We would like to remind you that due to Riv. Alazani water level rise, large amount of water rushed over the carriageway and for this reason traffic on mentioned section was restricted until now for all means of transport.