წალენჯიხა-ობუჯი-ჯიხაშკარის გზა რეაბილიტირდება
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის  წალენჯიხა-ობუჯი-ჯიხაშკარის საავტომობილო გზის 7 კმ-იანი (კმ 7-კმ 14,2) მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და ერთმანეთთან აკავშირებს წალენჯიხასა და ობუჯის. გზა დაზიანებული იყო და ავტოტრანსპორტის გადაადგილება შეფერხებით ხორციელდებოდა, ადგილობრივ მოსახლეობას კი დაზიანებული გზით სარგებლობა ყოველდღირად უქმნიდა დისკომფორტს.
რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში, 7 კმ-იან მონაკვეთზე გზის სრული რეაბილიტაცია ჩატარდება. რეაბილიტირდება გზის სავალი ნაწილი, ხელოვნური ნაგებობები და წყალგამტარი მილები. ასევე, განხორციელდება გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა და საგზაო ნიშნების მოწყობის სამუშაოები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება  4 657 200 ლარია. სამუშაოები მიმდიანრე წლის მარტში დაიწყო და დეკემბერში დასრულდება.
პროეტის დასრულების შემდეგ, წალენჯიხისა და ობუჯის დამაკავშირებელი გზა უსაფრთხო და კომფორტული გახდება.

03 May, 2019 16:20:19
Rehabilitating section, located in Tsalenjikha municipality, connects Tsalenjikha and Obuji. The damaged road was causing traffic delay. Furthermore, poor condition of the section was causing inconvenience to locals that had to use it every day.
The project envisages complete upgrade of 7km road section. The carriageway, artificial structures and pipelines will be rehabilitated. In addition, horizontal marking and installation of traffic signs will be provided within the project.
The project, worth GEL 4, 657, 200, is funded from the state budget. The works commenced in March 2019 and will be completed in December of the current year.
After completion of the project, the road connecting Tsalenjikha and Obuji will be safe and comfortable.