კახეთის მუნიციპალიტეტებისთვის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება გრძელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, კახეთის რეგიონში შემავალი მუნიციპალიტეტების წარმომდგენლებისთვის, გამოცდილების გაზიარება გრძელდება.
დღეს, შეხვედრაზე, საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მიზნით, დეპარტამენტის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებმა პრეზენტაციები წარადგინეს შემდეგ საკითხებზე: სამართლებრივი ტექნიკა (ხელშეკრულების გაფორმება); კომუნიკაცია მოქალაქეებთან და საავტომობილო გზების დეპარტამენტთან; განსახლება (აღიარებითი კომისია; მიწის ნაკვეთის იდენტურობის დადგენა);  გარემოს დაცვითი საზოგადოებრივი მონიტორინგი; საჯარო შეხვედრები და საზოგადოების ჩართულობა გარემოს დაცვის ანგარიშის მომზადების ეტაპზე; საჩივრების მიღების მექანიზმი და საგზაო უსაფრთხოება.
მსგავსი სახის შეხვედრის ჩატარება შემდეგ ეტაპზე დასავლეთ საქართველოში იგეგმება.
შეხვედრების მიზანია მუნიციპალიტეტების გადამზადება ინფრასტრუქტურული სამუშაოების შესყიდვის, პროექტის განხორციელებისა თუ მონიტორინგის მიმართულებით, რაც მომავალში დადებითად აისახება ინფრასტრუქტურული პროექტების კიდევ უფრო ეფექტრუად განხორციელებაზე, ურთიერთ თანამშრომლობასა დაზოგადად, საჯარო სექტორის საქმიანობის სამომავლო განვითარებაზე.
ღონისძიება, „ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარება სამხრეთ კავკასიაში“  პროგრამის ფარგლებში, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ), მხარდაჭერით განხორციელდა.

20 April, 2019 14:24:45
Employees of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia continue sharing experience with the representatives of Kakheti municipalities.
Today, the heads of the relevant structural units of Roads Department shared best practice with the representatives of municipalities. Presentations were given in the following directions: legal techniques (signing an agreement), communication with citizens and the Roads Department, resettlement (admission commission, setting land plot identity), environmental public monitoring, public meetings and public involvement in the preparation of environmental report, grievance acceptance mechanism and road safety.
The next stage of such a meeting will be held in West Georgia.
The goal of the meetings is to train all municipalities at procurement, implementation and monitoring of infrastructural works that in the future will positively affect the implementation of infrastructural projects, mutual cooperation and the future development of public sector activities.