სოფელ მელედან სოფელ ცანამდე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად  სოფელ მელედან სოფელ ცანამდე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა.
თოვლის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (წყალტუბოს გადასახვევი)-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ142-კმ157 (სოფ.ცანა-ლასდილი) მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ამავე გზის კმ127–კმ142 (სოფ.მელე-სოფ.ცანა) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Movement from Mele Village to Tsana Village Resumed for Light Vehicles
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to conducted cleaning works traffic movement from Mele village to Tsana village has been resumed for light vehicles.
Because of snowfall, movement at km142-km157 (village Tsana-Lasdili) section of Kutaisi (Tskaltubo turning) – Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili secondary road is restricted for all transport means.
Km127-km142 (village Mele-village Tsana) of the same road is closed for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Traffic is free for the rest transport means.