მესტიამდე მისასვლელი გზა ყველა სახის ავტოტრანსპორტისთვის თავისუფალია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად მისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის გადაადგილება მესტიამდე თავისუფალია.
თოვლისა და ლიპყინულის გამო,    შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ138-კმ186 (მესტია-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა კმ138-კმ170 (მესტია-კალა) მონაკვეთზე თავისუფალია. ავტოტრანსპორტის მოძრაობა კმ170-კმ186 (კალა-უშგული) მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Mestia access road is open for all types of transport
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to conducted cleaning works, traffic for trailers is free on Mestia access road.
Due to snow and glaze ice, traffic is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats at km138-km186 (Mestia-Ushguli) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road. Movement is free for other types of transport at km 138-km170 (Mestia-Kala) section, while traffic at km 170-km186 (Kala-Ushguli) section is permissible by application of antiskid chains. Traffic for tandem-drive vehicles is free.