მესტიამდე მისასვლელი გზა მსუბუქი ავტოტრანსპორტისთვის თავისუფალია
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად მესტიამდე გადაადგილება მსუბუქი ავტოტრანსპორტისთვის თავისუფალია და მოძრაობა მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენების გარეშეა შესაძლებელი.
თოვლისა და ლიპყინულის გამო,  შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის კმ102-კმ186 (ლახამულა-უშგული) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა კმ102-კმ138 (ლახამულა-მესტია) მონაკვეთზე თავისუფალია. ავტოტრანსპორტის მოძრაობა კმ138-კმ186 (მესტია-უშგული) მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Mestia access road is open for light vehicles
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to conducted cleaning works, traffic for light vehicles is free on Mestia access road and movement is allowed without application of anti-skid chains.
Due to snow and glaze ice, traffic is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats at km102-km186 (Lakhamula-Ushguli) section of Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road. Movement is free for other types of transport at km102-km186 (Lakhamula-Ushguli) section, while traffic at km138-km186 (Mestia-Ushguli) is permissible only by application of antiskid chains. Traffic for tandem-drive vehicles is free.