გარდაბნის მუნიციპალიტეტში 2.2 კმ-იანი გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი წერეთელი, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი-ველი-გაჩიანი-რუსთავის საავტომობილო გზაზე, 2.2 კმ-იან მონაკვეთზე დასრულებულ სამუშაოებს გაეცნო.
პროექტი ფარგლებში 2.2 კმ-იან მონაკვეთზე მოეწყო ასფალტ-ბეტონის საფარი, რეაბილიტირდა ხელოვნური ნაგებობები. ასევე, მოეწყო ადგილობრივ გზებთან მიერთებები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები. განხორციელდა საგზაო ნიშნების მოწყობისა და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
პროექტის ღირებულება 2 მილიონ ლარზე მეტია. სამუშაოები 2018 წლის ივნისში დაიწყო და დეკემბერში დასრულდა.
თბილისი-ველი-გაჩიანი-რუსთავის საავტომობილო გზაზე, 2018 წელს, ასევე განხორციელდა არსებული დაზიანებული გზაგამტარის რებილიტაცია, აღნიშნული გზით მოსარგებლეებს უკვე, შეუძლიათ განახლებული გზითა და ხიდით ისარგებლონ.

Rehabilitation of 2.2 km Road Completed in Gardabani Municipality
Giorgi Tsereteli, Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has visited Gardabani municipality, to assess work completion of 2.2 km section of Tbilisi-Veli-Gachiani-Rustavi secondary road.
Within the project, asphalt-concrete pavement has been arranged at 2.2km road, artificial structures have been rehabilitated, junctions to local roads and entrances to citizens’ yards were constructed. The newly rehabilitated road has been equipped with traffic signs and horizontal marking.
Project budget exceeded GEL 2 million. Rehabilitation works started in June 2018 and completed in December.
During 2018 existed damaged viaduct has been rehabilitated at Tbilisi-Veli-Gachiani-Rustavi road. Users of the mentioned road are currently served by upgraded road and a bridge.