ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარზე და ახალქალაქი-კარწახის გზაზე ტრაილერების მოძრაობა აიკრძალა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ძლიერი ქარი, შეზღუდული ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის  ახალციხე-ნინოწმინდას (სომხეთის რესპუბლიკის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 (ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარი) მონაკვეთზე და საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალქალაქი-კარწახის (თურქეთის რესპუბლიკის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ1-კმ 36.5 მონაკვეთზე  აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საერთაშორისო მნიშვნელობის  ახალციხე-ნინოწმინდას (სომხეთის რესპუბლიკის საზღვარი) გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic Restricted for Trailers at Ninotsminda-Armenian Border and Akhalkalaki-Kartsakhi Road
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to complicated meteorological conditions (strong wind, limited visibility) traffic movement is restricted for trailers and semi-trailers and for buses with more than 30 seats at km90-km112 (Ninotsminda-Armenian Border) section of Akhaltsikhe-Ninotsminda (border of the Republic of Armenia) international road and at km1-km36.5 section of Akhalkalaki-Kartsakhi (border of the Republic of Turkish) international road. Movement is free for the rest means of transport.
Traffic is free at other sections of Akhaltsikhe-Ninotsminda (border of the Republic of Armenia) international road.