ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ჩატრებული გაწმენდითი სამუსაოების შედეგად, საერთაშორისო მნიშვნელობის  ახალციხე-ნინოწმინდას (სომხეთის რესპუბლიკის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 (ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარი) მონაკვეთზე, მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგა, რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ნამქერები) გამო, ამ დრომდე  აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საერთაშორისო მნიშვნელობის  ახალციხე-ნინოწმინდას (სომხეთის რესპუბლიკის საზღვარი) გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

Traffic is Free for Light Vehicles at Ninostminda-Armenian border
According to the information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, as a consequence of cleaning works traffic has been restored for the light vehicles at km90-km112 (Ninostminda-Armenian border) Akhaltsikhe-Ninostminda(The border of  Republic of Armenia)international road. Due to the severe weather conditions (snowdrifts) ,the movement is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats till now ,while traffic is free for the other types of vehicle.
Traffic is free for the other sections of Akhaltsikhe-Ninotsminda (the border of Republic of Armenia) international road.